Červen 2010

What happened...?

22. června 2010 v 18:13 | Summer |  Dear Diary...
...happened a lot of things ...
Kromě toho, že umím lépe jezdit na kolečkáčích, na vysvědčení mám samí a na celé prázdniny odjíždím na chalupu se staly -stanou- dvě významné věci!
Měla jsem úžasnou rozlučkovou párty spojenou s tajnou pyžama party. A odcházím na gympl, takže se loučím se svojí nejlepší třídou :( Většinu jsem znala více, jak sedm let... jo, a taky jsem byla v středu a čtvrtek na sportovníh hrách mládeže o pohár starosty prahy 1!
(avatar by layworld.blog.cz)


Koralina (čtenářský deník)

13. června 2010 v 20:38 | Summer |  Books
http://www.fantasyshop.cz/gfx/upload/fs_on_200752915458.jpg
NAPSAL: Neil Gaiman (přeložila:Ladislava Vojtková)
ILUSTROVAL: Dave McKean
ROK VYDÁNÍ: 2002 (2003 v Čr)
NAKLADATELSTVÍ: Polaris (v Anglii: Harper Collins Publishers)
HL. POSTAVY: Koralina Jonesová, ,,druhá" matka
VEDLEJŠÍ POSTAVY: kočka, matka, otec (druhý otec), slečna Spinková (druhá slečna Spinková), myši, slečna Forciblová (druhá slečna Forciblová), mistr Bobo (druhý mistr Bobo), duše dvou dívek, duše malého chlapce, krysy, ...

CITÁT: ,,V tomhle počasí ven nepůjdeš, Koralino Jonesová" (řekla Koralinina matka)
,,Víš přeci, že tě miluji" (řekal Koralinina druhá matka.)

MŮJ NÁZOR: Tahle knížka se mi moc líbila. Ostatně jako všechny, které jsem dočetla až do konce :DAle tahle mne zároveň chvílemi děsila. Líbilo se mi, jak pan Gaiman ukázal, že ve světě druhé matky se hodně věcí tváří být hodné a hezké, a přitom nejsou a naopak. Tak je to často i v reálném světě :(  8/10

STRUČNÝ OBSAH: Koralina Jonesová se se svými rodičemi nastěhovala do nového bytu. Když bylo ošklivé počasí, tak se Koralina začala nudit. Nemohla totiž ani jít otravovat slečny Spinkovou a Forciblovou ze spodního bytu, ani bláznivého mistra Bobo z horníhopatra.
Tak se rozhodla prozkoumat byt. Zjistila, že má čtrnáct dveří a jedny jsou zamčený. Když je odemkla, uviděla za nimi jen zeď.
maminka šla nakoupit a Koralina se rozhodla ještě jednou kouknout do dveří. Tentokrát tam, ale žádná zeď nebyla. Místo ní tam byl tunel. Koralina byla od přírody zvědavá, tak do něj vlezla. Na druhé straně na ní čekal byt tomu jejímu podobný, jako vejce vejci, jenže úplně jiný.
Šla se podívat do kuchyně. Tam na ní čekali její rodiče, jenže na nich bylo něco zvláštního. Měli místo očí knoflíky. Řekli Koralině, že jsou její ,,druzí" rodiče. Koralina s nimi strávila zbytek večera a zjistila, že jsoumnohemlepší, než její opravdoví rodiče, ale cítila na nich něco divného, tak se potom  raději vrátila ke svým pravým rodičům, jenže oni nepřicházeli.
Když se vnoci vzbudila a šla se napít zastavila se před zrcadlem. V něm uviděla její rodiče. Pravé rodiče. Náhle matka dýchla a napsala na sklo POMOZ NÁM! Koralina věděla, kde jsou...za zavřenými dveřmi! Nemohla dělat nic jiného než se vydat za nimi. Chvíli se procházela po domě a úpotkala černou kočku, kterou už dříve viděla. Kočka jí poradila, ať vyzve druhou matku na souboj!