Srpen 2010

Tak zítra poprvý do toho modrýho ústavu...

31. srpna 2010 v 13:45 | Summer alis Tarina :))
School is Back by http://t-m-r.blog.cz/ Tarina Smile :))
Ach ano. Budou mi chybět moji Josefásci :D Nejvíc Naty, Ija, Lolča, Ančovička a další. A taky Nevim Jóna. Ty naše dohady. Nejlepší, nikdy na to nezapomenu. Dohadování o občance o tom, jestli by se dalo změnit počasí chytře rozmístěnýma tryskama po celé planetě zakončeno větou, kterou pronesl Bínouš: ,,Jonathane, já ti snad dám facku xD"

A učitelé mi taky budou chybět. Bínouš, Doležal, Švarcka, Převal, Turková a další. A Milouuuuš xD Na našeho tělocvikáře Hegera vážně nezapomenu xD Nejlepší, jak nám ukazoval fotku na občance a my:,,Jé, byl jste docela fešák!" A on na to:,,To jakože teď už nejsem?!" XD Nejlepší časy. Nejdřív jsem to brala hrozně depresivně, ale s tim to daleko nedotáhnu.

Byly to úžasný časy. Na základku nikdy nezapomenu. Tak se mi to líbí :D Budete mi chybět lidi, ale svět se nezhroutí a všichni jdeme dál, takže ÚSMĚV, vyletí ptáček :))

Teď jdu na gympl, takovej modrej ústav. Psycho xD Včera jsme pokecali s vrátným :D Docela milej byl :DD Bude to v poho, sedim s kámoškou, jde tam i brácha (teď si nejsem jistá, jestli to bude v poho xD) a ještě jeden kluk, o kterým jsem to zjistila dneska přes blog. Jo, tomu se říká ironie osudu. Tak mám se na co těšit. ne? xD

Temná noc

31. srpna 2010 v 11:46 | Summer alias Tarina :)) |  Jednorázovky
Tak jsem napsala takovou krátkou povídku na téma týdne bouřka. Ani nevim, co z toho bude no. :DD Pokud vás začátek zaujme, stačí kliknout na celý článek. Je ale stejně dost krátká. Přemýšlím o pokráčku, co vy na to?
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Byla temná noc, úplněk. Samantha neměla noc ráda. V noci ukazovalo všechno svojí pravou tvář. Všude byly nepřirozené stíny, vrzaní dveří, klapání oken od průvanu. Sam věděla, že dnes bude bouřka. Prostě to poznala. Uvařila si černý čaj, aby se jí lépe usínalo. Zalezla si do postele a čekala. Věděla, že by ji stejně blesky vzbudily, takže nemělo cenu snažit se usnout.

Photos de mon chien # 2

29. srpna 2010 v 19:00 | Summer* alis Tarina Smile |  Photography
úvodník by http://t-m-r.blog.cz/ Summer
~TO JE ON, MÉHO SRDCE ŠAMPION :D
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Tak a mám tu další várku fotek :)) Opět s mojí clebritou Argonkem. Mimochodem Argone už hrál ve filmu! S mým tátou, ten ho architektoval (?) prostě je filmový architekt :D Tady jsem opět fotila na chalupě, digitálním kompaktem Hitachi. Tyhle fotky nejsou tak úplně podobné. Je to spíš sbírak různých výrazů :D U každé fotky máte kratší popisek výrazu :)) A opět jen moje tvorba - autorská práva...jsem amatér...snad se líbí, jsem ráda za každý komentář :)) Fotek je tentokrát devět!

Photos de mon chien # 1

29. srpna 2010 v 18:14 | Summer* |  Photography
úvodník by http://t-m-r.blog.cz/ Summer
Tak vám přináším první várku fotek. Dalo by se říct, že to je photoshoot s mým pejsekm :D Prostě kousal nějaký klacek a já zběsile fotila :)) Na fotky se vztahují autorská práva! Takže vás varuju...nekopírovat!!! Jsou jen moje tvorba! Jinak fotila jsem na chalupě digitálním kompaktem Hitachi :D Snad se bude líbit, budu ráda za každý komentář :)) A mimochodem, nečekejte nic světoborného, jsem opravdu amatérka :)) A je to šest fotek :) Ta poslední je sice lehce rozmazaná, ale vypadá tam jak nějaká šelma xDD


Music brings together!

28. srpna 2010 v 20:07 | Summer* |  Thoughts
~MUSIC gives us joy, friendship, love...music heals and brings together!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Můj vztah k muzice je velký a zcela kladný. Výdycky, když jsem smutná, někdo mi chybí, potřebuju inspiraci, chci si vyčistit hlavu nebo prostě mít dobrou náladu...stačí mi pustit si muziku. Nemám vyhrazené styly ani oblíbené kapely, zpěváky, zpěvačky. Poslouchám to, co se mi líbí. Nedokážu říct ,,Já poslouchám výhradně rock, pop a techno, ale nesnáším rap!" Mám ráda všechny styly. Vždycky mě zaujme nějaká píseň.

Ani nedokážu říct ,,Já fakticky nesnáším Justin Biebera!" Nějaké jeho písničky se mi třeba líbí, kvůli rytmu. Prostě je to tak a konec. Ohledně těch žánrů - opravdu nejsem nijak vyhrazená proti žádnému! Já mám oblíbeného zpěváka...ne, spíš oblíbenou písničku od každého stylu. Taky můžu říct, že mám oblíbenou píničku od každého zpěváka/čky (ale přehánět zas nebudu :D)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Něco o ,,technice" Origami

15. srpna 2010 v 17:34 | Summer
TO SE  ZKRÁTKA VEZME...
barevný čtverec papíru a to je vlastně celé :D Umění origami je pak už jen ve zručnosti vašich prstů a ve vaší fantasii :)

Tradice origami je doložena již od 8. století! V nejstarších dobách sloužili tyto skládačky z papíru zejména k náboženským účelům. Později při různých slavnostech, jejichž tradice se dodržuje dodnes. Na přelomu tisíceletí se stalo oblíbenou zábavou vyšších vrstev společnosti a tepprve až někdy v 17. století se rozšířilo i do měst a vesnic, mezi ty nemajetné :) Od té doby je v Japonsku stále populární!

Origami přitom není jen zábavná kratochvíle, ale také nenápadná škola geometrie, zručnosti a obzvláště trpělivosti :)

Jednou z nejoblíbeněhších skládanek je pták jestřáb, japonsky curu. Pro japonce zvládnutím této skládanky končí ,,učednické" období a mohou se pouštět do složitějších skládanek :) Curu je pro Japonce symbolem štěstí, zdraví a dlouhého života. Je to něco jako japonský ,,národní pták"!

(Tento text je autorský, inormace mám z několika knížek, co mám doma, ale napsala jsem to vlastními slovy a z hlavy)