Září 2010

Miniseriál Desáté Království -> Jinak zvané New York

28. září 2010 v 17:00 | Tarina S. |  Serials
http://imagebox.cz.osobnosti.cz/film/desate-kralovstvi/desate-kralovstvi.jpg

DESÁTÉ KRÁLOVSTVÍ

...miniseriál o 5 dílech po cca 1 hodině 30 minut s fantasy zápletkou.
Originální název: The 10th Kingdom
Rok: 2000
Fantasy / Drama / Komedie / Dobrodružný / Rodinný
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
O čem to vlastně je?
Veronika Levis a její otec Tony jsou zcela normální New Yorčané. Ale jednoho dne, když jde Veronika (Virginia) do práce se celý její život obrátí naruby. Zaviní to na první pohled obyčejný zlatý retrívr, kterého srazilo kolo. Problém je v tom, že je to zakletý princ z jiného království, který se do New Yorku dostal pomocí kouzelného zrcadla spolu s několika trolly, kteří ho na příkaz zlé královny pronásledují.

V tom momentě jsou Veronika a Tony vtaženi do nebezpečné situace. Na scéně se v zápětí objeví Vlk, Sněhurka a spousta dalších kouzelných bytostí. Veronika a Tony následují prince skrz zrcadlo a shodou několika nešťastných náhod jsou rozděleni...

Proč se mi (mini)seriál líbí?
Poprvé jsem ho viděla, když mi bylo asi tak devět (?) let. Dávali ho tehdy v televizi vždycky v pátek večer a já se s bráchou, mamkou a naším psem dívala :D První díl se nám hrozně líbil a ještě mne v tom utvrdil fakt, že zakletý princ byl zlatý retrívr (jednoho máme doma :)) Pak jednou přibližně před půl rokem jsem byla nemocná a nevěděla co dělat a narazila jsem právě na tuto sérii. Bez váhání jsem ji s radostí znova shlédla a samozřejmě jsem nelitovala :)) Můžu ji doporučit shlédnout například o večerech vánočních prázdnin, nebudete litovat :)) (pod perexem máte ukázku)

Tarinino hodnocení: 10/10


Seriál The Gates -> Malé nenápadn městečko se zvláštními obyvateli...

27. září 2010 v 16:56 | Tarina S. |  Serials

Klikněte pro zobrazení původního obrázkuTHE GATES

Seriál z roku 2010 vysílán na americké stanici ABC... Zatím byla odvysílána 1.série se třinácti díly po přibližně 45 minutách. Uvažuje se o druhé sérii...

O čem že to vlastně je?
Nick Monohan se se svojí rodinou z osobních důvodů přestěhuje z Chicaga do malého poklidného městečka, zvaného ,,The Gates". Zaujme v Gates místo šéfa místní policie a pomalu zjišťuje, že v Gates není všechno tak, jak má být... Obyvatelé Gates jsou vlastně taková malá komunita, kam se chodí ukrýt lidé se špatnou minulostí nebo ti, kteří jsou prostě...jiní. Nick zjišťuje, že jeho nový přítel a jeho manželka jsou upíři...a nejen oni. Ale upíry to teprve začíná...dál taky žijí taky samozřejmě vlkodlaci a čarodějky, succubus, žena ,,bez srdce" a další. Zjištěním, že Dylan a Clare jsou upíři vše nabírá grády a můžeme se těšit na zapeklitou zápletku...

Proč se mi seriál líbí a chctěla bych vás na něj nalákat?
,,The Gates" možná nejdřív zní jako další seriál typu Twilight apod., ale ve skutečnosti je to něco zcela jiného. Příběh je originální. Zápletka postupně nabírá grády a začnou se proplétat životy upírů, vlkodlaků, lidí a všech ostatních obyvatel Gates. Koncem seriálu jste opravdu celých 45 minut každého dílu napjatí a nedočkavě vyhlížíte další díly :)) První série nedávno skončila a o velmi otevřeně. O druhé sérii se teprve uvažuje, takže můžeme jen doufat... :))

Tarinino hodnocení: 10/10

I'm fine, when I listen to music...

26. září 2010 v 0:27 | Tarina S. |  Music
~http://t-m-r.blog.cz/
Ano, tohle tu sice moc často nevidíte...věci tipu řetězák apod., ale tenhle nápad jsem viděla u Penguin a dost se mi zalíbil :)) Ona ho měla zas myslim od Nikki a Leesh z layforu, ale nevim xD Pravidla jsou jednoduchý. Pustíte si mp4, mp3, iPod, mobil, nebo prostě cokoliv, co přehrává písničky a dáte to na shuffle (náhodné pořadí přehrávání) A pak postupně doplníte názvy písniček k otázkám :))

1) Pokud se tě někdo zeptá: ,,Je tohle dobré?", co odpovíš?
Led Zeppelin - Babe I'm Gonna Leave You
Hmm, zajímavá odpověď, co :D?

2) Jak bys popsala sebe samotnou?
Basshunter - The True Sound
Každý jsme originál...

3) Co se ti líbí na mužích/ženách?
Attomic Kitten - Someone Like Me
Jojo, když jsou stejní jako já :D Pro každou srandu, optimisti, berou život s nadhledem :))


Watching List

20. září 2010 v 17:08 | Tarina S.

~ Viděla jsem spoustu filmů, tak myslím, že jejich seznam by se taky hodil :D Je to opravdu dlouhý, a přitom je to jen setina ze všech, co jsem viděla. Vybrala jsem spíš ty zajímavější, na které vás třeba i nalákám! :) Vždy máte napsán název filmu, rok filmování, kolik procent bych mu dala (ze sta, překvapivě :D), někdy je v závorce připsáno Tarina, což znamená, že jsem se o filmu více rozepsala a dávám vám to přečíst :D a pak je u některých dopsáno pár dalších drobnůstek (seriál, horror, parodie, hlavní herec - známý,hlavní postava, režisér, ...) Ty, co se mi hodně líbili mají nápis doporučuju! :) (a je velká pravděpodobnost, že o nich napíšu, ikdyž... s mojí leností - definujte "velká pravděbonost" :D)

Reading List

20. září 2010 v 2:39 | Tarina S.

~ Rozhodla jsem se tady udělat takový seznam knih, které jsem četla (samozřejmě ne všech, to bychom tu byli do Vánoc a mělo to kilometr :D Ano, jsem docela čtenářka). Abych měla přehled, co bych mohla napsat do čtenářského deníku :D Navíc mě to baví... to psaní seznamů. :D U knih, kde je připsáno v závorce Tarina, najdete po kliknutí na odkaz mou recenzi na knihu. Některé recenze jsou novější, některé staré i tři roky, tak buďte shovívaví, děkuji. ;) Budu ráda, když mi napíšete nějaké tipy, co bych si měla přečíst, co je naopak ztráta času a tak :D U každé z knih (kterou jsem už četla) máte napsán název, autora a na kolik procet se mi kniha líbila :) Třeba dáte na moje doporučení a něco si přečtete. Knihy, které bych vás nejraději donutila přečíst mají obvykle sto procent a nápis doporučuju! :)

Seznam přání (The Wish List) - Eoin Colfer

19. září 2010 v 15:53 | Tarina S. |  Books
Obálka: Seznam přáníSEZNAM PŘÁNÍ (THE WISH LIST)
Napsal: Eoin Colfer
V roce: 2006 (v ČR)

Meg Finnová je trnáctiletá dívka, která nemá ráda svého nevlastního otce a má doma problémy, tak se rozhodne odjet. Jenže je tu takový malý, ale celkem podstatný problém - peníze. Naskytne se řešení - vykrást starého penzistu. Meg to uskutení se svým...ehh...řekněme známým Krkounem a jeho psem. Jenže na poslední chvíli Meg trápí špatné svědomí a chce toho nechat, což se samozřejmě nelíbí Krkounovi a celá akce se zvrtne v děs a končí Meginou a Krkounovou smrtí.

Krkoun si to bez okolků zamíří rovnou do pekla, ale s Meg je to trošku složitější. Její váhy dobrých a zlých skutků jsou vyrovnané. Tak se svatý Petr rozhodne poslat ji zpátky na zem, kde má pomoct onomu penzistovi a tím si vylepšit skore k dobru, aby mohla být vpuštěna do nebe.

Starý penzista nejdřív nedokáže uvěřit, že by mohla Meg existovat, duchové přece nejsou! Ale po nějaké době se z ní stane jeho imaginární kamarádka a on jí ukáže seznam přání, které by si chtěl splnit ještě než zemře. Většinu z nich Meg považuje za naprosté hovadiny, ale tak co má dělat?

Samozřejmě se to neobejde bez problémů. Peklo se totiž Meginé duše nechce jen tak bez boje vzdát...

Tarinino hodnocení: 8/10
Kniha se mi sama o sob sice líbila, ale přeci jenom mi tam pár věcí nesedělo. Možná to bude překladem, ale jméno Krkoun... avšak rozhodně doporučuji přečíst. Kniha zaujme, jako vlastně všechno od Colfera :))


空手 - Karate

12. září 2010 v 15:25 | Tarina S. |  Thoughts
~http://t-m-r.blog.cz/
_____________________________

- Karate je jedno z bojových umění Japonska (původem ovšem pochází z ostrova Okinawa, jižně od Japonska)

- Japonská bojová umění se skládají z propracovaného komplexu fyzického cvičení, etiky a filozofie ,,životní cesty" (japonsky Do)

- Mezi nejznámější japonská bojová umění patří například Kendo - Cesta meče, Kyudo - Cesta šípu, Judo - Měkká cesta, Aikido - Cesta harmonické energie (všimněte si vždy toho DO na konci - to je ta cesta)

- Karate(do) je cestou prázdné ruky, tzn. bojové uměn beze zbraní!

- Karate se vyvinulo do mnoha stylů, například Shotokan, Wado Ryu, Shito Ryu, Kyokushin kai...

- Já třeba cvičím jeden ze čtyř hlavních stylů - Goju Ryu Karatedo

- 3 základní principy stylu Goju Ryu, formulované zakladatelem stylu, mistrem Chojunem Miyagim:
1)Nebýt uhozen (být silný, nikdy nebýt poražen)
2) Neuhodit (silný musí chránit slabší)
3) Vyhnout se konfliktům (snažit se o klid a mír, nebýt agresivní)

_____________________________

TOTO MUSÍ KAŽDÝ STUDENT GOJU RYU KARATEDO RESPEKTOVAT

(text je vlastní, učili jsme se to na karate :D)

Witch of Fire

11. září 2010 v 11:00 | Tarina S. |  My Pictures
Ciao ciao ciao,

Deníček možno napíšu za chvíli, ám rozhodně CO napsat :D Ale nejdřív vám chci ukázat tenhle obrázek. Kreslili jsme ho s kámoškou na výtvarce, takže dohromady přibližně 90 minut. Všechno to bylo štětcema všeho druhu a takovejma jakoby temperama, ale ne temperama :D Teď si nemůžu vzpomenout na název :/ No, nevadí. Nápad to byl muj a kámošce se líbil, takže jsme ho zrealizovaly. Téma hodiny (dvouhodinovky) bylo ČARODĚJNICE. Všichni dělali nějakou čarodějnici starou na koštěti, ale takhle se mi to líbí víc :D

Co vy na to??

čardějnice by http://t-m-r.blog.cz/
Pokud byste chtěli, mám docela kvalitní fotku, takže jí sem můžu hodit, takhle to je zmenšený, kreslili jsme to na A2 :))

EDIT: Pár lidí by chtělo vidět větší náhled, tak TADY ho máte. Nijak jsem ho neupravovala s rámečkama atd. Jsem líná :D Je to docela velký a kvalita ucházející. Fotila jsem to na posteli (položila obrázek, zatížila rohy učebnicema AJ a polštářem a stoupla si nad něj...a cvakla :D)!

The best of the first school week :))

3. září 2010 v 19:28 | Summer* alias Tarina :))
~http://t-m-r.blog.cz/
Tímto bych chtěla zahájit nový projekt na tomto blogu :)) Jmenuje se ,,The best of the School Weeks". Zmiňovala jsem ho už dříve, ale nevadí :)) Každý týden (na konci) přidám článek do tohoto projektu, kde bude nejlepší hláška, zážitek, obrázek,...z minulého ŠKOLNÍHO týdne! Důležité je to slovo ,,školního". Je možné, že každý týden se budou ty věci lehce lišit. Uvidíme, jak to půjde :)) První ,,školní bestovky" máte pod perexem :))


Jak mě přivítal modrý ústav :))

2. září 2010 v 19:31 | Summer* alis Tarina :)) |  Dear Diary...
Wazzup Man by http://t-m-r.blog.cz/
~banner je mojí tvorby, obrázky na něm taktéž :)) Nekopírovat

Jak jsem se měla první dny ve škole? To by jste chtěli vědět, co? :D OK, čekala sem něco mnohem horšího, nakonec pohodička :D První den jsme si dali sraz s holkama. Jednak s tou, která je na škole se mnou a taky s těma, se kterýma už nejsme :D Tak jsme chvíli kecali, popřáli si hodně štěstí a šli :))

Vešli jsme do školy v zástupu lidí a u prvního šchodiště jsme uviděli ceduli, kde jsme našli naše jména spoleně na jednom papíře a oddychli si. Pak jsme koukli nahoru na ten papír a zjistili, že naše kmenová třída je S10. Tak jsme přemýšleli, co by mohlo být to S?! Nakonec jsme se zeptali :D To nám ale moc nepomohlo. Stejně jsme po škole chvilku bloudili, ale přišli jsme včas :D Nakonec je to v poho. Třídu máme v přízemí na stejný úrovni s šatnou xD Sedím úplně vzadu u okna, vedle mě kámoška, pak brácha a vedle něj nová kámoška, se kterou jsme společně bloudili :))