Listopad 2010

After a year there is snow again!

27. listopadu 2010 v 17:31 | Tarina S. |  Dear Diary...
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
T A R I N A   S. *
Já? Nastydlá :/ Ale je mi zatím dobře... Celej den v pyžamu, plná čaje. Taky přijel po týdnu táta a přivezl mi bavlnky - mám z čeho dělat ty dárky na Vánoce :) Už jsem koukala na internet, takže jen udělaám šablonky, vyberu barvy a můžu jt drhat náramky :) Jinak tu mám ještě ke čtení od kamarádky francouzské časopisy pro malé děti - takže na mojí úrovni s fr. :D Takže celkově docela fájn, jen mám hlad :D Jo a začlo už i tady sněžit! :D Doufám, že bude sněžit hodně a nebude břečka! :D
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
M U S I C *
Poslední dobou věčně něco poslouchám... Když ne, tak se nesoustředim... Takže si na Vánoce přeju novou MP3, snad se povede :) Co poslouchám? Taylor Swift, Ingrid Michaelson, The Beatles, Basshuntera, Fefe Dobson,... A k tomu ještě Jingle Bells (Vánoce...), Schnappi das kleine krokodil a Šmouly :D Docela sranda písničky :D ,,Ich bin Schnappi! Das kleine krokodil!" ,,Schnapp, schnapp, schnappi, schnappi, schnappi schnapp!" :D Jo a ještě Papa Penguin :D
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/

Muzikální seriál GLEE

21. listopadu 2010 v 10:04 | Tarina S. |  Serials
Mladí talentovaní středoškoláci z Ohio City + pár dobrých songů + taneční choreografie + nějaké to menší drama = GLEE
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
Tento americký seriál vypráví o školním sboru, zvaném Glee Club, fiktivní školy William McKinley High School ve státě Ohio :) V novém školním roce se učitel španělštiny William Schuester rozhodne znovu rozjet Glee. Všichni, kdo chodí do Glee jsou na škole všeobecně známí jako ,,loseři", což samozřejmě značně zmenšilo zájem do klubu vstoupit, ale pár jedinců se přeci jenom našlo. Will opravdu zčínal s Glee od nuly. Mezi první zájemce patřili vozíčkář Artie, koktající asiatka Tina Cohen-Chang, černoška Mercedes Jones, módu sledující gay Kurt Hummel a sebestředná sobecká,,hvězdička" Rachel Berry.


Marley and Me

19. listopadu 2010 v 11:02 | Tarina S. |  Films
http://3.bp.blogspot.com/_Qe0OuA2NJzA/TA8hDeq0-9I/AAAAAAAAJm4/6K0lUyXdFP8/s1600/18693_marley_and_me.jpg   Tenhle film už rozhodně neni nový, ale já ho viděla teprve nedávno. Líbil se mi! Rozhodně velkou roli hrál fakt, že dva hlavní herci jsou mí oblíbení + mám doma podobného pejska :D A navíc je to podle knihy, což mi taky dávalo naděje, že to nebude stupidní americká komedie :)

   Stručně o čem to bylo? John Grogan našel svou životní lásku v Jenny, se kterou se oženil a začali spolu bydlet. Oba dva jsou novináři, takže si ještě více rozumí. Jednoho dne se John poradí se svým nejlepším kamarádem o tom, že Jenny by zřejmě chtěla dítě, tak co má dělat? Koupit jí štěně. A to taky John udělal, jenže z malého roztomilého štěňátka nesnášejícího bouřku vyrostl velký pes, zřejmě ten nejhorší na světě!

   Dokonce i z psí školy ho vyhodí! Časem se přestěhují a mají konečně ty Jenniny vysněné děti, jenže to není s Marleyem zrovna moc jednoduché! Zvlášť když Johna čeká malé překbapení v podobě dítěte číslo 2, kterým to ještě ale nekončí! Tím se samozřejmě nevyhnou hádkám a jiným strastím! A samozřejmě - Marley stárne...


Japonský taneční styl Para Para

18. listopadu 2010 v 19:08 | Tarina S. |  Ostatní
Para Para je oblíbený japonský druh tance, který existuje od 80. let, ale popularitu mimo Japonsko získal až někdy na konci 90. let při para para boomu :) Ve zkratce je para para tanec zaležen na přešlapování z místa na místo do rytmu a mávání rukou sem a tam :D

Nohy jsou velice jednoduché. Obvykle jde opravdu jen o přešlapy (pravá, levá, pravá, ...) při ,,složitějších" choreografiích se někdy přidává postup dopředu/dozadu/doleva/doprava nebo nízké vykopávání.

U rukou to je už trošku složitější, ale je to jen o cviku :) Opravdu to vypadá jako systematické mávání rukou a ono to tak vlastně i je, jde jen o to, že někdy musíte rukama různě kroužit a tak podobně a to chce cvik.

Tyto tance se většinou tančí na Trance, Techno nebo třeba Eurobeat hudbu :) Dělí se podle toho také na takové dvě skupiny.
-> TechPara = tančí se na (Hyper) techno
-> TraPara (někdy ToraPara) = tančí se na trance hudbu

Abstract photos - photgraphed from car (in motion)

17. listopadu 2010 v 11:43 | Tarina S. |  Photography
Mám tady pro vás takovou várku fotek. Je to vlastně takový abstract mix. Foceno včera v podvečer (cca 17.30, takže už byla tma) za jízdy autem z mise ,,Kvádro". Pro nechápavé - jeli jsme za tátovým kamarádem půjčit bratrovi kvádro na ples. No a já našla v tašce foťák, tak jsem si vypla blesk, abych nerušila a začla zběsile cvakat všechny ty světýlka a tak různě... Inu, vzniklo toto (viz níže), dle mého názoru celkem zajímavé, takže co vy na to? Doufám, že se to nebude načítat dlouho, jinak jsem dala pro jistotu ostatní pod perex a ještě v článku je zmenšila(takže pro originální velikost dejte PRAVÉ TLAČITKO MYŠI -> ZOBRAZIT OBRÁZEK) A samozřejmě NEKOPÍROVAT, děkuji :)

~http://t-m-r.blog.cz/ by Tarina S.
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/

Středoškoláci na opuštěném ostrově aneb Let 29

17. listopadu 2010 v 7:03 | Tarina S. |  Serials
http://imagebox.cz.osobnosti.cz/film/let-29/let-29.jpg
       USA , 2005 , seriál , Dobrodružný / Drama / Rodinný

    Skupinka mladých středoškoláků z Guam International získala sponzory na ekologický zájezd na Palau. Samozřejmě neváhají a rozhodli se ho použít. Jenže jedno letadlo při bouři zmizelo z navigace a ztroskotalo, což samozřejmě znamená boj o přežití. V prvních chvílích se 4 z nich vydají na průzkum ostrova hledat civilizaci a zbytek výpravy zůstává u pobřeží a doufá. Nastane noc a oni jsou pořád opuštěni na ostrově.

   V dalších dnech už se začínají na ostrově ,,zabydlovat", hledat vodu, zkoumat okolí a zjišťovat šnce na přežitít... :)
   Víc se k tomuto seriálu asi říct nedá. Ztroskotali a teď přežívají... samozřejmě řeší spoustu sporů, leč i románků a jiných příhod. Ve zkratce je to vlastně detská verze Ztracených/The Lost.

   Já se na tento seriál začla dívat, když jsem byla zase jednou nemocná a dávali ho v 17.00 na ČT 1. Pamatuju si to, protože v pět odpoledne jinak pbvykle nebývalo v televizi nic záživného :D A přesně v tuto dobu se dá na seriál úplně v klidu dívat, někdy pobaví, zasměje te se, takže pokud není co dělat, klidně si ho pusťte :)

Changes and changes again... it's life :)

9. listopadu 2010 v 19:35 | Tarina S. |  Dear Diary...
Ano, čtete správně :D
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
Tentokrtá se změny budou týkat vlastně obsahu blogu. Veškerou grafiku chci nejpozději o víkendu přesunout na blog layouts-team, kterého jsem nově součástí a tady ji smazat. Pak chci změnit menu, aby bylo kratší, změnit celé rozřazení rubrik, ještě to nemám úplně promyšlené, ale budou to asi velké změny :))
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
Když nad tím tak přemýšlím... ty změny se týkají i reálu :D Vlastně známek xD Základka - samé jedničky bez práce, teď gympl - na 3 se musím šprtat :D Proboha! Zítra se dozvím známku z dějáku, krása! To bude hodně špatný... ona má dost krutý známkování - abych měla alespoň 4, tak musím mít minimálně půlku dobře! A to teda nevim - když mám třeba otázku, na kterou je odpověď něco ohledně UZAVŘENÍ MÍRU S FRANCIÍ  a já napíšu NO, CHTĚLA DOBÍT FRANCII ZEVNITŘ! Tak teda nevim :D
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/

It's raining and I went swimming...

6. listopadu 2010 v 18:50 | Tarina S. |  Dear Diary...
Moudrý člověk udělá ihned to, co blázen až na poslední chvíli. Oba dělají tu samou věc, jen každý v jinou dobu.
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
Já vím, je to zvláštní. Venku je už teď tma, prší a já šla plavat... to jsem sice mohla v tomhle počasí i venku, ale to není ono! Bylo to rozhodnutí na poslední chvíli. Vlatně ve chvilce jsme se sešli s kamarádkama na zastávce a šli do Sokola plavat. Bylo to super, musim říct. Cítím se úžasně, ne jako když jdeme se školou, což znamená, že mám zachlorovanej žaludek a všechno, tlačíme se ve sprchách... brr!
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/