Muzikální seriál GLEE

21. listopadu 2010 v 10:04 | Tarina S. |  Serials
Mladí talentovaní středoškoláci z Ohio City + pár dobrých songů + taneční choreografie + nějaké to menší drama = GLEE
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
Tento americký seriál vypráví o školním sboru, zvaném Glee Club, fiktivní školy William McKinley High School ve státě Ohio :) V novém školním roce se učitel španělštiny William Schuester rozhodne znovu rozjet Glee. Všichni, kdo chodí do Glee jsou na škole všeobecně známí jako ,,loseři", což samozřejmě značně zmenšilo zájem do klubu vstoupit, ale pár jedinců se přeci jenom našlo. Will opravdu zčínal s Glee od nuly. Mezi první zájemce patřili vozíčkář Artie, koktající asiatka Tina Cohen-Chang, černoška Mercedes Jones, módu sledující gay Kurt Hummel a sebestředná sobecká,,hvězdička" Rachel Berry.


Ale nakonec se připojí tři roztleskávačky Quin, Santana a Brittany, které šly původně za cílem špehovat Glee pro trénérku Sue Sylvestrovou, která chtěla sbor potopit a rozdrtit. A dál na škole populární fotbalisti Finn Hudson, žid s čírem Noah ,,Puck" Puckerman a asiat Mike Chang. To bysme měli celou partičku. Pro klub to začínalo vypadat nadějně, jenže Sue Sylvestrová se nenechá jen tak zastrašit a jde si za svým cílem zničit Glee! Takže se William dozvídá, že se musí se sborem alespoň umístit na regionálkách, jinak bude zrušen!

Samozřejmě si všichni prožívají své románky. Williamova žena Terri mu tají, že dítě nečeká, že měla jen ,,hysterické těhotenství", což dojde k rozvodu a Will se sbližuje se školní výcovnou poradkyní Emmou Pillsbury, která má neuvěřitelný strach ze špíny. Finn chodí s Quinn, ale přitom se líbí Kurtovi a Rachel , Quin ho podvedla s Puckem...
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
Počet epizod první série: 22

Režie: Ryan Murphy

Scénář: Murphy, Brad Falchuk a Ian Brennan

Hlavní postavy: Matthew Morrison (Will), Lea Michele (Rachel), Cory Monteith (Finn), Dianna Agron (Quinn), Mark Salling (Puck), ...

Zajímavosti:
Show byla původně plánovaná jako film, později se z toho ale vytvořil seriál, do něhož všechnu hudbu vybírá sám Murphy. A hledá balanc mezi songy, které by do seriálu zapadly, a hudebními hity.

Seriál měl velice pozitivní ohlasy - ať už ze strany médií, či ze strany sledujících - a 15.6. byl nominovám na 3 ceny Teen Choice Awards.

Glee má tři hlavní tvůrce. Říká se, že pokud vás něco dojme, je autorem Brad Falchuk. Pokud se smějete, napsal to Ian Brennan a pokud je něco opravdu přehnané, byl to Ryan Murphy.
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/

ZDROJE: Informace jsem čerpala odsud a odsud (zejména jména a zajímavosti, jinak je text vlastní!)
 


Komentáře

1 Čivava Čivava | Web | 21. listopadu 2010 v 11:41 | Reagovat

zajímavé. sice je vůbec neznám, ale to je jedno :D

2 Čivava Čivava | Web | 21. listopadu 2010 v 13:01 | Reagovat

když budu mít čas tak ti napíšu hodnocení v komentáři. ale dneska zrovna jdu do kina na Harryho Pottera :D

3 Bels Bels | Web | 21. listopadu 2010 v 13:39 | Reagovat

Ahoj. na mém blogu míš odpověď na tvé otázky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama