Prosinec 2010

Nezapomenutelné okmažiky roku 2010

31. prosince 2010 v 23:59 | Tarina S. |  Thoughts
~http://t-m-r.blog.cz/ by Tarina S.
V roce 2010 bylo spoustu krásný okamžiků a zážíítků. Ty nejdůležitější, ať už kladné i záporné bych si chtěla připomenout :) Nezaručuju, že to pochopíte nebo že pochopíte, proč zrovna tyto okamžiky. Prostě to tak je...

Challenges, jak je ještě neznáte...

30. prosince 2010 v 16:52 | Tarina S.
~http://t-m-r.blog.cz/ by Tarina S.
~Ilustrační fotka je autorská, nekopírovat. Nevztahuje se k tématu. :)

Všichni určitě znáte ze světa blog.cz takzvané ,,challenge", což jsou zde obvykle grafické soutěže na jedno kolo. Nikam se nepřihlašujete, jen odešlete výtvor, pokud se vám chce, a je hotov ;)
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
Ale v zahraničí a světu blogspot.com je tomu jinak. Tam jsou nejčastější Challenges (a taky Memes, o kterých se zmíním jindy) v úplně jiném smyslu. Nedá se říct, že jsou to soutěže, spíše výzvy, což je doslovný překlad tohoto slova.


What I'm gonna watch - December '10

11. prosince 2010 v 20:46 | Tarina S.
~http://t-m-r.blog.cz/ by Tarina S.
DECEMBER '10: Toho už není tolik, jako knih, ale pořád je toho dost :D Jen takové vysvětlení - ,,Novinky v kině" znamená, že bych to ráda viděla v kině. ,,Novinky bez kina" zase, že je to sice nové, ale do kina na to nepotřebuju :) ,,Ostatní filmy" jsou nějaké starší doporučené nebo tak :D A ,,Seriály" jsou snad jasné :)

What I'm gonna read - December '10

11. prosince 2010 v 18:12 | Tarina S.
~http://t-m-r.blog.cz/ by Tarina S.
DECEMBER '10: Ano, je to HODNĚ knih, ale neznamená to, že je všechny přečtu tento měsíc, ale aspoň ty z kihovny a od kámošů bych mohla, když budou ty prázdniny :). Část ,,SEHNAT" je spíš orientační, protože je ještě několik knih v AJ, které bych ráda četla, ale vyšly zatím pouze v originále, ale nevadí :). Pokud byvás nějaká kniha zaujala a chtěli jste vědět něco víc o ní nebo máte návrh na dobrou knížku, stačí napsat :) Díky :)
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/

Začátky jsou těžké. Sice možná ještě složitější je důstojně skončit, ale to v okamžiku začátků ještě nikoho netrápí.

3. prosince 2010 v 20:32 | Tarina S. |  Thoughts
Snažím se napsat jednu povídku a stále myslím na to, že pokud vás nazaujme začátek, tak je všechno ztraceno. Ano, každý začátek je těžký a navíc mi ničí to jejich vymýšlení většinu šedých mozkových buněk! :D A tak mne napadlo ,,Proč se nepodívat do mých oblíbených knih?". A vážně, proč ne? Tak jsem sebrala několik mých oblíbených knížek a koukla se na začátky. Pokud měly i prolog tak i začátek prologu i první kapitoly. A myslím, že se s vámi o ně můžu podělit, některé jsou vážně dobré :)
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/

Mikulášská na Kampě 2010

3. prosince 2010 v 17:39 | Tarina S. |  Ostatní
christmas by http://t-m-r.blog.cz/ || by Tarina S.
Konečně první článek na téma ,,Vánoce" :D Dnes chci psát o Mikulášské na Kampě. Už dlouho chodí na Kampu 5. prosince Mikuláš. A ne jeden! Vždy je tam mnoho stánků s občerstvením, laviček na posezení, světýlka na stromech a po čtvrté hodině přichází hlavní část večera - MIKULÁŠ, Andělé a Čerti!

Možná si říkáte, co to sem píšu - je to pro malé děti, ale to jste na omylu! Každý rok na Mikuláše chodí po celé Praze Mikulášové s anděly a čerty, ale na Kampě je to nejlepší :) Rozhodně si to tam užijí maminky s kamarády a malými dětmi, to je samozřejmé, ale i my - starší děti se tam vyřádíme :D Někdy dávají sladkosti z podia a to se stačí natáhnout a máte to :D

Ale není to tak zaručené, někdy po vás chtějí básničku nebo tak :D Kámoška si jednou vysloužila jen výživnou musli tyčinku a mandarinku, která jí upadla v davu :D Takže pozor!

Ale Kampa je sám o sobě větší park, takže pokud nevíte, kam jít s přáteli na Mikuláše a jste někde poblíž Prahy - Kampa je ideál!
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
Abych udala pár informací z letáčku: ,,V neděli 5. prosince v 16.00 na Kapmě u Karlova mostu - slavnostní rozsvícení Malostranského vánočního stromu". Mikuláš taky přijde! Můžete přinést ozdoby a zavěsit je na strom. Dále vystoupí Pražský pouťový orchestr, Strážnický zpěvokol, Romano Trajo, Hudební skupina ZŠ Vodičkova, Rock'n'roll Gang a další... Máte se na co těšit :)
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
PÁR ODKAZŮ NA KONEC:
  • Několik fotek z minulé Mikulášských na Kampě (rok 2009) můžete shlédnout například ZDE
  • A pokud jste na Kampě dosud pořádně nebyli a zajímá vás, jak to tam vypadá ted (není to úplně aktuální, nedávno sněžilo! ♥) tak koukněte SEM