Duben 2011

Jonas: Krásní mrtví #1 - Eden Maguire

23. dubna 2011 v 18:47 | Tarina S. |  Books
C24890_largeNÁZEV: Jonas
SERIE: Krásní mrtví (Beautiful dead)
DÍL: první (z tetralogie)
AUTOR: Eden Maguire
ROK VYDÁNÍ: poprvé v roce 2009, v ČR v roce 2011
NAKLADATELSTVÍ: Fragment (originál - Hodder Children's Books)
POČET STRAN: 271 s.
ČETLA JSEM: v češtině, paperback
HODNOCENÍ OBÁLKY: 4/5
HODNOCENÍ KNIHY: 3/5

OFICIÁLNÍ ANOTACE:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?

PŘÍBĚHhttp://1.bp.blogspot.com/-q6Sm2DQqacQ/TaA1e8V-6uI/AAAAAAAAAQs/2WdMww4ReFg/s1600/chata.jpg
Autorka očividně nemá ráda takzvané chození okolo horké kaše a zavádní nás rovnou do středu dění. Někomu se to nemusí líbit, na mě to udělalo dojem. Hned na první straně už začíná akce, takže žádné pomalé proplouvání do děje nečekejte! Darině před 2 dny zemřel při rvačce přítel Phoenix. Ve stejném roce zemřeli i další tři studenti Ellertonu - Jonas, Arizona a Summer. Všichni čtyři se vrátili z limbu na "odvrácenou stranu", jako Krásní mrtví - hmotnější než duchové, ale k lidem mají daleko. Prakticky jsou zombie. Vede je jejich svrchovaný pán Hunter, kterému nemohou odporovat. Lidé o nich nemají vědět, ale Darina je přesvědčí, že jim může pomoct. Každý Krásný mrtvý má přesně rok na objasnění toho, co bylo na jeho smrti dosud nejasné. První kniha se věnuje Jonasovi, který má výročí smrti za deset dní. Moc času mu nezbývá. Rozhodně příběhu nemůžu vytknout neoriginálnost, to se série "Krásní mrtví" netýká.

více v pokračování článku...

Famous Lennon's Wall ;)

1. dubna 2011 v 19:59 | Tarina* |  Photography
Trošku starší. Necelý měsíc asi. Byl pátek a já s kámoškou jsme zase vyrazily ven. Na Kampu. To je park na Malý Straně, musíte znát! Fajn, rozhodně musíte znát Petřín, ten je kousek! :D A Pokud jste někdy byli na Kampě, tak 100% musíte znát Lennonovu zeď! Můžete tam jít obden a vždycky je jiná! Je to krásný. :) Pár kousků jsem cvakla ;)
Komentáře potěší, mimochodem! :D


Tahle se mi bohužel špatně otočila, ale připomněla mi mojí kamarádku Korejku, tak jsem to cvakla :)
pokračujte do celého článku, prosím :)