Ostatní

Mikulášská na Kampě 2010

3. prosince 2010 v 17:39 | Tarina S.
christmas by http://t-m-r.blog.cz/ || by Tarina S.
Konečně první článek na téma ,,Vánoce" :D Dnes chci psát o Mikulášské na Kampě. Už dlouho chodí na Kampu 5. prosince Mikuláš. A ne jeden! Vždy je tam mnoho stánků s občerstvením, laviček na posezení, světýlka na stromech a po čtvrté hodině přichází hlavní část večera - MIKULÁŠ, Andělé a Čerti!

Možná si říkáte, co to sem píšu - je to pro malé děti, ale to jste na omylu! Každý rok na Mikuláše chodí po celé Praze Mikulášové s anděly a čerty, ale na Kampě je to nejlepší :) Rozhodně si to tam užijí maminky s kamarády a malými dětmi, to je samozřejmé, ale i my - starší děti se tam vyřádíme :D Někdy dávají sladkosti z podia a to se stačí natáhnout a máte to :D

Ale není to tak zaručené, někdy po vás chtějí básničku nebo tak :D Kámoška si jednou vysloužila jen výživnou musli tyčinku a mandarinku, která jí upadla v davu :D Takže pozor!

Ale Kampa je sám o sobě větší park, takže pokud nevíte, kam jít s přáteli na Mikuláše a jste někde poblíž Prahy - Kampa je ideál!
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
Abych udala pár informací z letáčku: ,,V neděli 5. prosince v 16.00 na Kapmě u Karlova mostu - slavnostní rozsvícení Malostranského vánočního stromu". Mikuláš taky přijde! Můžete přinést ozdoby a zavěsit je na strom. Dále vystoupí Pražský pouťový orchestr, Strážnický zpěvokol, Romano Trajo, Hudební skupina ZŠ Vodičkova, Rock'n'roll Gang a další... Máte se na co těšit :)
oddělovač by http://t-m-r.blog.cz/
PÁR ODKAZŮ NA KONEC:
  • Několik fotek z minulé Mikulášských na Kampě (rok 2009) můžete shlédnout například ZDE
  • A pokud jste na Kampě dosud pořádně nebyli a zajímá vás, jak to tam vypadá ted (není to úplně aktuální, nedávno sněžilo! ♥) tak koukněte SEM

Japonský taneční styl Para Para

18. listopadu 2010 v 19:08 | Tarina S.
Para Para je oblíbený japonský druh tance, který existuje od 80. let, ale popularitu mimo Japonsko získal až někdy na konci 90. let při para para boomu :) Ve zkratce je para para tanec zaležen na přešlapování z místa na místo do rytmu a mávání rukou sem a tam :D

Nohy jsou velice jednoduché. Obvykle jde opravdu jen o přešlapy (pravá, levá, pravá, ...) při ,,složitějších" choreografiích se někdy přidává postup dopředu/dozadu/doleva/doprava nebo nízké vykopávání.

U rukou to je už trošku složitější, ale je to jen o cviku :) Opravdu to vypadá jako systematické mávání rukou a ono to tak vlastně i je, jde jen o to, že někdy musíte rukama různě kroužit a tak podobně a to chce cvik.

Tyto tance se většinou tančí na Trance, Techno nebo třeba Eurobeat hudbu :) Dělí se podle toho také na takové dvě skupiny.
-> TechPara = tančí se na (Hyper) techno
-> TraPara (někdy ToraPara) = tančí se na trance hudbu
 
 

Reklama
Reklama